AKTUALITY
  • 9.1.2018 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 8.1.2018 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 8.1.2019 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Čov mám cca 2 měsíce a když otevřu víko tak vše bublá v tom problém nevidím ale nátoková trubka je skoro celá pod vodou a v okolní sekci je hladina stejná. Mužete poradit?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Mám již septik, v čem mi pomůže čistička? Kam by se mohla dát? Za septik nebo před? Musel bych nechat vyvážet septik?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěl bych se zeptat, zda domácí čistička odpadních vod má pracovat v předem nastavených cyklech (tzn. fáze promíchání, fáze provzdušnění a mezi těmito fázemi je čistička v nečinnosti s cílem sedimentace kalu), nebo má pracovat trvale promíchávání a provzdušňování celých 24 hod. denně. Domníval jsem se, že první varianta je správně, ale soused má ČOVku zapojenou tak, že pracuje promíchávání a provzdušňování celých 24 hod.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Často slyším, že místo aviváže lze do pračky použít ocet. Můžu jej používat do čistírny odpadních vod?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
22.01.2018

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
22.01.2018

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
22.01.2018

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Žumpa není nejlevnější řešení

Aktualizováno: 04.01.2018 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 13436

Navigace : septik žumpa jímka čistička likvidace odadních vod

Žumpa, septik nebo čistička odpadních vod?

Nejjednodušší ze tří jmenovaných zařízení představuje bezodtoková vodotěsná jímka – žumpa, která však na rozdíl od septiku nebo domovní čističky odpadních vod splaškovou vodu nečistí, ale pouze shromažďuje. Z jímky se pak odpadová voda fekálním vozem vyváží do nejbližší čistírny odpadních vod. Jedinou výhodou tohoto řešení jsou nízké povolovací náklady.

Jímku pořídíme již za cenu okolo 10 000 Kč, ale záleží na obsahu a stavebním materiálu. Nízké pořizovací náklady jsou ale v tomto případě značně relativní, spočítáte-li si, že náklady na její vývoz se v současnosti pohybují okolo 1000 - 3000 Kč (a se snížením ceny nelze počítat) a v domě obývaném průměrnou rodinou je žumpu třeba vyvézt skoro každý měsíc.

Žumpa - možnosti a nutná povolení

K pořízení žumpy samozřejmě nepotřebujete povolení k vypouštění odpadních vod, ale od příslušného stavebního úřadu musíte získat povolení ke stavbě.

Trh nabízí jímky plastové, betonové a sklolaminátové. Nejlevnější jsou jímky plastové, které se však na rozdíl od samonosných betonových jímek musejí obezdívat, což vede k vyrovnání pořizovacích nákladů. Neměli byste se snažit ušetřit na obsahu jímky – čím bude menší, tím častěji ji budete muset nechat vyvézt.

 

 


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací