AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Při koupi čističky vod buďte pozorní !

Aktualizováno: 06.09.2017 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 12850

Navigace : vyber cisticka dmychadlo viko nastavec

Rádi bychom Vám usnadnili tímto článkem výběr čističky odpadních vod. Udělali jsme průzkum trhu a nabídky čov zejména k rodinným domům a rekreačním zařízením. Zjistili jsme, že nejprodávanějším typem čističky je výrobek pro 2-5 obyvatel. Jedná se např. O AT6, biologická čistička odpadních vod s nízkými provozními náklady.

Na co si dát pozor pří výběru čističky vod?

Prodej zboží všeho druhu přes Internet se již dlouhý čas týká i čističek odpadních vod. Ano, můžete nakoupit výhodněji, ale držte se těchto následujících 3 pravidel.

  • Prodejci lákají na nízké ceny tím, že nabízejí neúplné zboží.

Čistička ke svému provozu nutně potřebuje tyto části:  plastová nádrž s technologickou vestavbou, dmychadlo(neboli kompresor), víko, nástavec! Na porovnávačích cen najdete nabídku čov za výbornou cenu, ale když budete pozorní zjistíte, že cena je pouze za plastovou nádrž.
Závěr: porovnávejte ceny, ale pouze se srovnatelným zbožím! Neporovnávejte nabídku výrobce, který nabízí kompletní produkt připravený ke zprovoznění a na druhé straně produkt obsahující pouze plastovou nádrž!

  • Spolehlivost a nízké provozní náklady.

Vybírejte výrobek odzkoušený v praxi nejlépe 5 a víc let. Na trhu se objevují novinky, ale při dnešní záplavě materiálu a produktů z asijských zemí, musíte při výběru produktu jako je čistička, která má vydržet v zemi několik desítek let, vybírat s důrazem na kvalitu a původ.

  • Svépomocí nebo kompletní dodávka?

Zvolte firmu, která nabízí oboje, protože jedině taková firma Vám následně nabídne i servis a poradenství. Nespoléhejte na firmy, které pouze prodávají a neumí nabídnout záruční a pozáruční servis.

jak vybírat čov

Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací