AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Prací a jiné prostředky a jejich vliv na čističku vod

Aktualizováno: 04.09.2017 Rubrika: Provoz čističky odpadních vod Zobrazení: 19482

Navigace : prací prostředky antibakteriální

Co se nesmí dostat do odpadní vody natékající do ČOV:

Domovní čistírna odpadních vod je určena pro zneškodňování splaškových vod z domácností, její kapacita je určena počtem připojených osob. Pokud je v domácnosti instalován drtič odpadků, nelze kvalifikovaně určit množství a kvalitu produkovaných odpadů a pro takovou domácnost nedoporučujeme domovní čistírnu odpadních vod.

a) Biologicky obtížně rozložitelné, případně nerozložitelné látky

Biologicky nerozložitelné látky jako kosti, vlasy, textil, plasty, guma, sanitární materiál apod. Pokud se tento materiál objeví v natékající odpadní vodě je zachycen v nátokovém koši a odtud musí být vybírán.

b) Toxické látky (jedy)

Toxické látky je nepřípustné likvidovat v kanalizaci.

c) Silné kyseliny a louhy

Domovní čistírna při běžném používání kyselin a louhů v domácnosti pracuje bez problémů. Malé množství kyselin, případně louhů, které je obsaženo v některých drogistických přípravcích chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace větších množství koncentrovaných roztoků.

d) Barvy a ředidla

Je zakázáno likvidovat barvy a ředidla v kanalizaci.

e) Velká množství tuků a olejů

Běžný provoz domácnosti s běžným používáním obvyklých dávek tuků chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace větších množství tuků a olejů. Pokud je v objektu zdroj tuků a olejů (např. přípravna jídel nad 20 denně) je nutné konzultovat se stavebním projektantem umístění speciálního lapáku tuků před čistírnu.

f) Desinfekční prostředky a prací prášky

Běžný provoz domácnosti s běžnou frekvencí užívání desinfekčních prostředků a pracích prášků provoz a chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace většího množství desinfekčních prostředků. Čistící a desinfekční prostředky (Savo, Domestos, Asanox, Colorox, Bref Duo Active, Devil, Tiret Profesional, Cillit Duo …) obsahují chloran sodný, který způsobuje zpomalení aktivity aktivovaného kalu. V případě používání uvedených desinfekčních prostředků se doporučuje maximální denní dávka 0,1 litrů. Z uvedeného vyplývá, že pro bezproblémový chod ČOV je prospěšnější výše uvedené látky používat v menších dávkách než v jednorázových větších množstvích.


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací