AKTUALITY
  • 9.1.2018 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 8.1.2018 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 8.1.2019 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Čov mám cca 2 měsíce a když otevřu víko tak vše bublá v tom problém nevidím ale nátoková trubka je skoro celá pod vodou a v okolní sekci je hladina stejná. Mužete poradit?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Mám již septik, v čem mi pomůže čistička? Kam by se mohla dát? Za septik nebo před? Musel bych nechat vyvážet septik?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěl bych se zeptat, zda domácí čistička odpadních vod má pracovat v předem nastavených cyklech (tzn. fáze promíchání, fáze provzdušnění a mezi těmito fázemi je čistička v nečinnosti s cílem sedimentace kalu), nebo má pracovat trvale promíchávání a provzdušňování celých 24 hod. denně. Domníval jsem se, že první varianta je správně, ale soused má ČOVku zapojenou tak, že pracuje promíchávání a provzdušňování celých 24 hod.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Často slyším, že místo aviváže lze do pračky použít ocet. Můžu jej používat do čistírny odpadních vod?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
22.01.2018

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
22.01.2018

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
22.01.2018

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Prací a jiné prostředky a jejich vliv na čističku vod

Aktualizováno: 08.01.2018 Rubrika: Provoz čističky odpadních vod Zobrazení: 20659

Navigace : prací prostředky antibakteriální

Co se nesmí dostat do odpadní vody natékající do ČOV:

Domovní čistírna odpadních vod je určena pro zneškodňování splaškových vod z domácností, její kapacita je určena počtem připojených osob. Pokud je v domácnosti instalován drtič odpadků, nelze kvalifikovaně určit množství a kvalitu produkovaných odpadů a pro takovou domácnost nedoporučujeme domovní čistírnu odpadních vod.

a) Biologicky obtížně rozložitelné, případně nerozložitelné látky

Biologicky nerozložitelné látky jako kosti, vlasy, textil, plasty, guma, sanitární materiál apod. Pokud se tento materiál objeví v natékající odpadní vodě je zachycen v nátokovém koši a odtud musí být vybírán.

b) Toxické látky (jedy)

Toxické látky je nepřípustné likvidovat v kanalizaci.

c) Silné kyseliny a louhy

Domovní čistírna při běžném používání kyselin a louhů v domácnosti pracuje bez problémů. Malé množství kyselin, případně louhů, které je obsaženo v některých drogistických přípravcích chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace větších množství koncentrovaných roztoků.

d) Barvy a ředidla

Je zakázáno likvidovat barvy a ředidla v kanalizaci.

e) Velká množství tuků a olejů

Běžný provoz domácnosti s běžným používáním obvyklých dávek tuků chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace větších množství tuků a olejů. Pokud je v objektu zdroj tuků a olejů (např. přípravna jídel nad 20 denně) je nutné konzultovat se stavebním projektantem umístění speciálního lapáku tuků před čistírnu.

f) Desinfekční prostředky a prací prášky

Běžný provoz domácnosti s běžnou frekvencí užívání desinfekčních prostředků a pracích prášků provoz a chod čistírny neohrozí. Zákaz se týká likvidace většího množství desinfekčních prostředků. Čistící a desinfekční prostředky (Savo, Domestos, Asanox, Colorox, Bref Duo Active, Devil, Tiret Profesional, Cillit Duo …) obsahují chloran sodný, který způsobuje zpomalení aktivity aktivovaného kalu. V případě používání uvedených desinfekčních prostředků se doporučuje maximální denní dávka 0,1 litrů. Z uvedeného vyplývá, že pro bezproblémový chod ČOV je prospěšnější výše uvedené látky používat v menších dávkách než v jednorázových větších množstvích.


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací