AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Modrá úsporám, už jste o tom slyšeli?

Aktualizováno: 06.09.2017 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 886

Navigace : vyber cisticka dmychadlo viko nastavec

Příjem žádostí do prvního kola dotačního programu Dešťovka byl ukončen. Druhé kolo začíná 7. září 2017.

Modrá úsporám, už jste o tom slyšeli?

Je tu další projekt MŽP, který chce zamezit plýtvání pitnou vodou a zmírnit dopady sucha. Projekt ještě není spuštěn, ale zvěsti o něm již prosákly :)

Na ministerstvu nám sdělili, že během dubna 2017 nám předají veškeré podrobné informace, které se tohoto týkají. Zatím víme, že se jedná o finanční podporu těm, kteří nechtějí plýtvat pitnou vodou, využívají vodu dešťovou či recyklují již vodu použitou.

Přesné podmínky pro čerpání zatím neznáme, ale „měli by být“ lépe dosažitelné pro běžného občana než čerpání dotací na čistírny odpadních vod, které jsou určené pouze pro obce.

1. Financování pořízení zařízení k zachytávání, udržování dešťové vody (nádrže, jezírka, tůně, ..)

2. Nejprve budou moci žádat malé obce.

3. Poté i „obyčejní“ lidé.

Dotace modrá úsporám
Související články
Dotace na domovní čistírnu

Dotace na domovní čistírnu

06.09.2017 - naposledy aktualizováno před 13 dny

Jedná se o program MŽP, který by měl veřejnost motivovat k hospodárnému využití vody. Ministerstvo se zaměřilo na malé obce do 500 obyvatel. Pro tyto obce připravilo semináře pro starosty a dotace na vybudování domovních čistíren odpadních vod. ..

Počet přečtení: 1760 Celý článek >>


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací