AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Likvidace odpadních vod - možnosti řešení

Aktualizováno: 04.09.2017 Rubrika: Montáž čističky odpadních vod Zobrazení: 20175

Navigace : septik žumpa jímka čistička likvidace odadních vod

Každý rodinný dům musí mít zajištěnu likvidaci odpadních vod.

Přemýšlíte o vhodném způsobu jak naložit s odpadní vodou a nevíte, zda je vhodná žumpa, septik nebo čistička odpadních vod? Přečtete si následující článek, který Vám objasní jak nejlépe, ekologicky a s ohledem na finanční náklady likvidovat odpadní vody.

Každý z nás denně vypustí přibližně 100-150 litrů splaškové vody, jejíž likvidaci musíme zajistit. V místech, kam dosahuje kanalizace, není co řešit. Jiná situace však nastává v lokalitách bez kanalizační sítě. Zde se o likvidaci odpadních vod musí postarat sami majitelé objektů, ať již určených k trvalému nebo rekreačnímu bydlení. Nabízejí se jim tři možnosti: žumpa, septik nebo domovní čistička odpadních vod.

Žumpa, septik nebo čistička odpadních vod

O tom, jaký způsob likvidace odpadních vod zvolit, rozhoduje řada kritérií. V případě, že jde o splaškové vody ze zřídkakdy obývaného rekreačního objektu nebo v rodinném domě, k němuž v dohledné době dosáhne veřejná kanalizace, pravděpodobně zvolíte nejjednodušší řešení, a tím je žumpa. Zde je ale důležité posoudit, zda příjezdové cesty umožní její vývoz. V jiných případech dostane přednost septik nebo domácí čistička odpadních vod. Nesmíte však zapomenout, že k lednu 2008 skončila platnost povolení k vypouštění odpadních vod do vod povrchových nebo podzemních, která byla vydaná před rokem 2002.

POZOR!! Dnes již vám žádný vodoprávní úřad nevystaví povolení k vypouštění odpadní vody ze septiku do jakéhokoliv zdroje povrchové nebo podzemní vody.

 

Související články
Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

04.09.2017 - naposledy aktualizováno před 15 dny

Majitelé nových rodinných domů si proto pořizují domácí čističky odpadních vod nebo zapojují za septiky další biologický stupeň čištění – například zemní filtr.

Pokud dojde k odhalení nelegálního vypouštění odpadní vody do povrchové nebo podzemní vody, ukládá příslušný vodoprávní úřad sankce, které se u fyzické osoby v souvislosti se závažností případu pohybují v rozmezí od 1000 do 50 000 Kč.

Počet přečtení: 16259 Celý článek >>

Žumpa není nejlevnější

Žumpa není nejlevnější

01.09.2017 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Nejjednodušší ze tří jmenovaných zařízení představuje bezodtoková vodotěsná jímka – žumpa, která však na rozdíl od septiku nebo domovní čistírny splaškovou vodu nečistí, ale pouze shromažďuje.

Počet přečtení: 12725 Celý článek >>

Septik se neobejde bez filtru

Septik se neobejde bez filtru

01.09.2017 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Další možnost likvidovat svépomocí splaškové vody představuje septik. Stejně jako v případě jímky se jedná o betonovou nebo plastovou nádrž, která je v tomto případě ale rozdělena do několika (nejčastěji tří) komor, jimiž splašková voda protéká a zbavuje se nečistot.

Počet přečtení: 14206 Celý článek >>

Likvidace odpadních vod - na co dát pozor

Aby nedošlo při vypouštění vod k ohrožení zdrojů pitné vody, je nutné zachovat minimální vzdálenost jímky, septiku, ale i čističky odpadních vod od studny. Konkrétní vzdálenost záleží na propustnosti podloží. V případě málo propustného podloží je to minimálně pět metrů, v propustném nejméně 12 m. Propustnost by měl určit vodoprávní úřad nebo hydrogeolog.

 


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací