AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Jak využít vyčištěnou vodu z ČOV?

Aktualizováno: 05.09.2017 Rubrika: Provoz čističky odpadních vod Zobrazení: 11125

 

Jak využít vyčištěnou vodu z ČOV?Hledáte ekonomické, ekologické a také estetické řešení likvidace odpadních vod? Problém kam s odpadní vodou pomohou vyřešit moderní čističky odpadních vod, které jsoutéměř bezúdržbové a mají nízké provozní náklady. Vodu z nich je možné využívat na vlastním pozemku například na zalévání okrasných porostů v zahradě.

 

Nezávadná likvidace odpadní vody je povinností každého vlastníka nemovitosti, v níž odpadní vody vznikají. Běžná česká domácnost každý den vyprodukuje několik stovek litrů odpadní vody. V průměru jde údajně o 150 litrů na osobu za den. Jen si zkuste uvědomit, kolikrát denně otočíme kohoutkem, abychom si opláchli ruce, nebo ovoce, kolikrát spláchneme WC, nebo jak dlouho se večer sprchujeme. Všechna tato odpadní voda, v případě, že naše nemovitost nemá napojení na kanalizaci, byla v minulosti odváděna do žumpy nebo septiku.

 

Kvalitu bydlení v této oblasti však dnes dokážou vylepšit úsporné domácí čističky odpadních vod, kterých je dnes na trhu opravdu mnoho pro všechny typy nemovitostí. Do čističek je možné bez obav vypouštět znečištěnou vodu z koupelny, kuchyně, z myčky nádobí, pračky i sociálního zařízení.

 

Kam jde vyčištěná voda?

Přečištěnou vodu je možné vypouštět do povrchových vod, tedy vodních toků či otevřených kanálů, nebo je možné ji vypouštět do podzemních vod vsakováním do podloží. U obou případů je zapotřebí mít vypracován projekt domácí čistírny, na jehož základě získáme vodoprávní povolení stavby. Po kolaudaci dochází ke zkušebnímu provozu a po jeho vyhodnocení je možné následně přejít na trvalý provoz. Neustále je třeba provádět kontrolu kvality čištění prostřednictvím rozboru vzorků na odtoku.

 

Voda na zavlažování?

Pokud spojíme domácí čistírnu odpadních vod s jímkou na vyčištěnou vodu, je možné další využití této odpadní vody. Vodu, která byla vyčištěna v čističce odpadních vod, můžeme využívat například pro zavlažování na vlastním pozemku. Vždy je však třeba si uvědomit, že i když je voda vyčištěná, pořád jde o odpadní vodu, v níž se nacházejí zbytky mikroorganismů. Jde tedy o vodu užitkovou, kterou je možné využívat například k zálivce. Ideálně se hodí pro zalévání trávníku, nebo stromů na zahradě. Naopak není vhodné ji využívat pro zavlažování zahradních plodin, které jsou určeny pro následnou konzumaci (například jahody, ředkvičky atd.). Z hygienického hlediska by bylo toto řešení nevhodné.

 

 

Výhody domácích čističek odpadních vod

Čistička odpadních vod nám dokáže ušetřit náklady na bydlení, protože nemusíme vynakládat tolik peněz za vývoz odpadu. Zároveň také šetří životní prostředí a nám ušetří spoustu starostí, kam s odpadem. K výhodám čističek patří také jejich parotěsnost, tedy že z nich neuniká žádný zápach. Čističku vybíráme vždy podle její účinnosti, která by měla být co nejvyšší, minimálně 95%.

Autor: www.bydleniprokazdeho.cz


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací