AKTUALITY
 • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
 • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
 • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
 • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Jak vybírat čističku odpadních vod

Aktualizováno: 03.09.2017 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 24203

Navigace : septik žumpa jímka čistička likvidace odadních vod

Pokud jste právě před rozhodnutím jakou čističku odpadních vod vybrat k Vašemu rodinnému domu, tak právě pro Vás přinášíme článek, který Vám právě s výběrem čov pomůže a dá Vám dostatečné informace k tomu, aby jste udělali správné rozhodnutí a pokusíme se Vám i ušetřit spoustu času pročítáním stránek výrobců a prodejců.

Co potřebujete vědět před výběrem čističky odpadních vod ?

Nejdůležitějším faktorem je počet lidí trvale žijících v rodinném domě, na který je čistička napojena. Setkáte se zde často s výrazem ekvivalentní obyvatel nebo zkratkou EO. Malé domovní čističky odpadních vod jsou nejčastěji vyráběné pro 2-4 EO nebo ještě častěji 2-6 EO, což pokrývá naprostou většinu rodinných domů.

Naše doporučení při výběru čističky je, aby jste:

  Naše doporučení při výběru čističky je, aby jste :

  Vybírat čističku, kterou není třeba obbetonovávat – čistička, kterou zvolíte by měla být koncipována jako samonosná bez nutnosti obetonování.

  Rozměry čističky – výhodou je když čistička má váhu i rozměry takové, aby jste ji ve 2-3 lidech byli schopni sami usadit, pokud se rozhodnete pro montáž svépomocí. Montáž svépomocí dnes volí velká řada stavebníků, protože montáž čov je skutečně snadná, podívejte se na tento obrázkový návod jak provést montáž čov.

  Spotřeba elektřiny – nejnižší spotřebu elektrické energie mají čističky biologické, kde nejsou žádné mechanické rotory nebo česle, ale je zde pouze poháněn kompresor, který může být opatřen spínacími hodinami, které sníží spotřebu elektřiny např. na polovinu. Nepočítáme v této úvaze čističky kořenové, které k rodinným domům nejsou přípš vhodné.

  Víko – vybírejte čističku, která mé pochozí víko, je to jasnou výhodou a dokonce naleznete výrobce čov, kteří mají víka dělaná v různých barevných provedeních např. zelené barvy.

  Provozní řád a návod na montáž – je dobré zjistit co všechno obdržíte k čističce odpadních vod. Doporučujeme vybírat výrobce, který dodává ke svým čističkám dobře zpracovaný návod na montáž a spuštění a dále provozní řád, tedy opět jakýsi návod jak se o čov starat po jejím spuštění v průběhu jejího provozu.

  Cena – cena je při výběru jakéhokoliv produktu jedním z rozhodujících kritérií. Díky vysoké konkurenci se dnes čistička pořizuje k rodinnému domu v rozmezí 30 – 35 000 bez DPH. Někdy lze u výrobců narazit na akce, které vám ušetří nemalý peníz.


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací