AKTUALITY
  • 9.1.2018 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 8.1.2018 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 8.1.2019 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Čov mám cca 2 měsíce a když otevřu víko tak vše bublá v tom problém nevidím ale nátoková trubka je skoro celá pod vodou a v okolní sekci je hladina stejná. Mužete poradit?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Mám již septik, v čem mi pomůže čistička? Kam by se mohla dát? Za septik nebo před? Musel bych nechat vyvážet septik?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěl bych se zeptat, zda domácí čistička odpadních vod má pracovat v předem nastavených cyklech (tzn. fáze promíchání, fáze provzdušnění a mezi těmito fázemi je čistička v nečinnosti s cílem sedimentace kalu), nebo má pracovat trvale promíchávání a provzdušňování celých 24 hod. denně. Domníval jsem se, že první varianta je správně, ale soused má ČOVku zapojenou tak, že pracuje promíchávání a provzdušňování celých 24 hod.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Často slyším, že místo aviváže lze do pračky použít ocet. Můžu jej používat do čistírny odpadních vod?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
22.01.2018

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
22.01.2018

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
22.01.2018

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Často kladené dotazy: čistiky, septiky, žumpy

Aktualizováno: 04.01.2018 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 5347

Zmínili jsme zde domovní čistírny odpadních vod. Jaký je rozdíl v použití oproti septikům a žumpám?

Odpověď:    Domovní čistírny (čističky) jsou v pravdě modernějším způsobem řešení likvidace odpadních vod z domácností než klasická žumpa nebo septik. Jsou také rozměrově daleko menší a přečištěná voda z čistírny se dá navíc použí například na zálivku zahrady.

 

Domovní čistírny nemají problém se zápachem?

Odpověď:     V domovních čistírnách na aerobním principu čištění, tj. v těch čistírnách, které mají intenzivně provzdušňovanou část, nedochází uvnitř ČOV k hnilobným procesům, tak jako v žumpách a septicích a tudíž zde nevzniká žádný zápach.

 

Jak je to s náklady na provoz?

Odpověď:     Pořizovací náklady na žumpu patřičného objemu nebo domovní čistírnu jsou zhruba srovnatelné, ale následné provozní náklady hovoří jasně ve prospěch domovní ČOV. Jedná se především o úsporu nákladů spojených s častým vyvážení žump a septiků.

 

Mohu do čistírny vypouštět všechny odpady z domácnosti, tak jako do jímky?

Odpověď:       Běžné odpady z domácnosti samozřejmě ano a to včetně vody z pračky, myčky nebo koupelen, ale stejně jako se nesmí vypouštět do veřejné kanalizace toxické látky, barvy, ředidla, jedy apod., tak se tyto látky nesmí vypouštět ani do domovní čistírny nebo jímky.

 

K čemu tedy mohu BIO-ENZYM použít v domovních čistírnách?

Odpověď:  Především k uvedení ČOV do provozu, tzv. aktivaci svépomocí, kdy není potřeba ke zprovoznění zajišťovat dovoz aktivního kalu z jiné čistírny. Přípravek BIO-ENZYM do ČOV obsahuje směs přírodních baktérií a enzymů, které pomohou nastartovat biologické procesy uvnitř čistírny.

Tento přípravek se může použít i jako prostředek k podpoře a posílení chodu nízko zatížených čistíren. Např. tam, kde jsou na čistírnu o kapacitě 5-6 osob napojeni jenom dva lidé nebo u čistíren instalovaných

u chat a chalup, kde je nepravidelný provoz.

Kde si můžou lidé tyto zmiňované přípravky koupit?

Odpověď:       Prakticky ve všech hobbymarketech, zahradních centrech nebo drogériích. Nově také v sítích stavebnin a v koupelnových centrech.

Související články
Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

06.01.2018 - naposledy aktualizováno před 16 dny

Majitelé nových rodinných domů si proto pořizují domácí čističky odpadních vod nebo zapojují za septiky další biologický stupeň čištění – například zemní filtr.

Pokud dojde k odhalení nelegálního vypouštění odpadní vody do povrchové nebo podzemní vody, ukládá příslušný vodoprávní úřad sankce, které se u fyzické osoby v souvislosti se závažností případu pohybují v rozmezí od 1000 do 50 000 Kč.

Počet přečtení: 16914 Celý článek >>

Žumpa není nejlevnější

Žumpa není nejlevnější

04.01.2018 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Nejjednodušší ze tří jmenovaných zařízení představuje bezodtoková vodotěsná jímka – žumpa, která však na rozdíl od septiku nebo domovní čistírny splaškovou vodu nečistí, ale pouze shromažďuje.

Počet přečtení: 13436 Celý článek >>

Septik se neobejde bez filtru

Septik se neobejde bez filtru

04.01.2018 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Další možnost likvidovat svépomocí splaškové vody představuje septik. Stejně jako v případě jímky se jedná o betonovou nebo plastovou nádrž, která je v tomto případě ale rozdělena do několika (nejčastěji tří) komor, jimiž splašková voda protéká a zbavuje se nečistot.

Počet přečtení: 15142 Celý článek >>


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací