AKTUALITY
  • 6.9.2017 - DOTACE jsou pro rok 2017 častým tématem dotazů - jak dotaci získat ZDE.
  • 5.9.2017 - připravili jsme pro vás jasný a názorný návod jak se usazuje čistička odpadních vod - zvládne to každý ZDE.
  • 4.9.2017 - vzhledem k tomu, že se velmi často opakují dotazy na to jaké přípravky se nesmí dostat do čističky odpadních vod, připravili jsme pro Vás článek ZDE.
  • Všechny novinky >>
Poradna, dotazy

Při stavbě nového domu nám obec nepovolila se připojit na kanalizaci. V případě instalace ČOV je nutné povolení od jakých všech úřadů? Je možné mít u ČOV standarnně trativod s využitím vody pro zahradu?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Chtěla jsem se zeptat, jestli záleží na tom, jaký toaletní papír používáme. Dřív jsme měli 3vrstvy , teď jsem koupila jedno vrstvy v domnění, ze to bude pro čističku lepší a papír se tam teď paradoxně hromadí. Je na vině druh toaletního papíru?

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Uvažuji o vybudování domovní čističky odpadních vod s nádrží na zachycení přečištěné vody akorát jsem narazila na problém, který se týká skladby půdy pro rozliti. Skladba zeminy je následující cca 20-30cm hlinena půda ale následně narazíme na bridlicove podloží na celém pozemku, na pozemku jsou vzrostlé stromy jako jsou jabloně, tuje a pár keřů.. Mohu jimi zalévat případně zbylou vodu rozlevat po trávníku tak abych nenarusila případné spodní vody (velká část parcel je závislá na spodní vodě). Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

V čističce se nám tvoří na hladině krusta, kterou musíme odebrat, ale asi po týdnu se vytvoří znovu. Co máme udělat, aby se tak nedělo? Děkuji.

ZDE

Máte nějaký dotaz?
Navštivte poradnu >>

Ceník, poptávky

Poptávám čističku odpadních vod pro 2-4 EO, Pardubický kraj, Chrudim.
19.09.2017

Čističku odpadních vod pro 10 EO, Středočeský kraj, Kolín.
19.09.2017

Poptávám čističku odpadních vod pro 4 EO, Vysočina kraj, Jihlava.
19.09.2017

Ekologicky a moderně

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů.
Tento web poskytne dostatek informací k tomu, aby jste nejen dokázali dobře vybrat čističku ke svému domu, ale dokázali ji i svépomocí namontovat a udržovat ji v provozu tak, aby kvalitně a účinně čistila odpadní vodu. Věřte nám, že ani montáž svépomocí ani údržba není nic složitého.

Často kladené dotazy: čistiky, septiky, žumpy

Aktualizováno: 02.09.2017 Rubrika: Plánování čističky odpadních vod Zobrazení: 4866

Zmínili jsme zde domovní čistírny odpadních vod. Jaký je rozdíl v použití oproti septikům a žumpám?

Odpověď:    Domovní čistírny (čističky) jsou v pravdě modernějším způsobem řešení likvidace odpadních vod z domácností než klasická žumpa nebo septik. Jsou také rozměrově daleko menší a přečištěná voda z čistírny se dá navíc použí například na zálivku zahrady.

 

Domovní čistírny nemají problém se zápachem?

Odpověď:     V domovních čistírnách na aerobním principu čištění, tj. v těch čistírnách, které mají intenzivně provzdušňovanou část, nedochází uvnitř ČOV k hnilobným procesům, tak jako v žumpách a septicích a tudíž zde nevzniká žádný zápach.

 

Jak je to s náklady na provoz?

Odpověď:     Pořizovací náklady na žumpu patřičného objemu nebo domovní čistírnu jsou zhruba srovnatelné, ale následné provozní náklady hovoří jasně ve prospěch domovní ČOV. Jedná se především o úsporu nákladů spojených s častým vyvážení žump a septiků.

 

Mohu do čistírny vypouštět všechny odpady z domácnosti, tak jako do jímky?

Odpověď:       Běžné odpady z domácnosti samozřejmě ano a to včetně vody z pračky, myčky nebo koupelen, ale stejně jako se nesmí vypouštět do veřejné kanalizace toxické látky, barvy, ředidla, jedy apod., tak se tyto látky nesmí vypouštět ani do domovní čistírny nebo jímky.

 

K čemu tedy mohu BIO-ENZYM použít v domovních čistírnách?

Odpověď:  Především k uvedení ČOV do provozu, tzv. aktivaci svépomocí, kdy není potřeba ke zprovoznění zajišťovat dovoz aktivního kalu z jiné čistírny. Přípravek BIO-ENZYM do ČOV obsahuje směs přírodních baktérií a enzymů, které pomohou nastartovat biologické procesy uvnitř čistírny.

Tento přípravek se může použít i jako prostředek k podpoře a posílení chodu nízko zatížených čistíren. Např. tam, kde jsou na čistírnu o kapacitě 5-6 osob napojeni jenom dva lidé nebo u čistíren instalovaných

u chat a chalup, kde je nepravidelný provoz.

Kde si můžou lidé tyto zmiňované přípravky koupit?

Odpověď:       Prakticky ve všech hobbymarketech, zahradních centrech nebo drogériích. Nově také v sítích stavebnin a v koupelnových centrech.

Související články
Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

Čističky odpadních vod - nejmodernější řešení

04.09.2017 - naposledy aktualizováno před 15 dny

Majitelé nových rodinných domů si proto pořizují domácí čističky odpadních vod nebo zapojují za septiky další biologický stupeň čištění – například zemní filtr.

Pokud dojde k odhalení nelegálního vypouštění odpadní vody do povrchové nebo podzemní vody, ukládá příslušný vodoprávní úřad sankce, které se u fyzické osoby v souvislosti se závažností případu pohybují v rozmezí od 1000 do 50 000 Kč.

Počet přečtení: 16259 Celý článek >>

Žumpa není nejlevnější

Žumpa není nejlevnější

01.09.2017 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Nejjednodušší ze tří jmenovaných zařízení představuje bezodtoková vodotěsná jímka – žumpa, která však na rozdíl od septiku nebo domovní čistírny splaškovou vodu nečistí, ale pouze shromažďuje.

Počet přečtení: 12726 Celý článek >>

Septik se neobejde bez filtru

Septik se neobejde bez filtru

01.09.2017 - naposledy aktualizováno před 18 dny

Další možnost likvidovat svépomocí splaškové vody představuje septik. Stejně jako v případě jímky se jedná o betonovou nebo plastovou nádrž, která je v tomto případě ale rozdělena do několika (nejčastěji tří) komor, jimiž splašková voda protéká a zbavuje se nečistot.

Počet přečtení: 14206 Celý článek >>


Jak snadno usadit čističku

Montáž čističky

Instalace čov je velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Jak postupovat Vám objasní tento článek, doplněný názornými obrázky.

více informací